adresa ensun

Ensun s.r.o.
Morovno 5,
                 972 31 Ráztočno
                 Slovensko

Otváracie hodiny ensun

OTVÁRACIE HODINY
Pon-Pia: 7:00 -18:00
                 Sobota: 8:00 - 12:00
                 Nedeľa: Zatvorené

email ensun

EMAIL
info@ensun.sk


telefon ensun

KONTAKTUJTE NÁS
+421 902 897 383

 

DOPRAVA ZDARMA
pre objednávky nad 5 000€
 
UNIKÁTNE PRODUKTY
prémiová kvalita výrobkov
 
 

Optimizéry

Optimizéry v solárnych inštaláciách sú elektronické zariadenia, ktoré sa pripájajú k jednotlivým solárnym panelom. Ich hlavnou úlohou je optimalizovať výkon každého panelu a maximalizovať celkový výťažok systému. Tu sú niektoré dôležité informácie o optimizéroch v solárnych systémoch:
 
Funkcia optimizátorov: Optimizéry sledujú výstup každého jednotlivého solárneho panela a optimalizujú prúd a napätie tak, aby zabezpečili maximálny výkon. To znamená, že ak jeden panel je zatienený alebo má iný problém, ostatné panely v systéme nebudú ovplyvnené.
 
Monitoring a sledovanie výkonu: Optimizéry poskytujú detailné údaje o výkone každého solárneho panela. Tieto informácie môžu byť sledované a analyzované pomocou špeciálnej softvérovej aplikácie.
 
Zlepšenie výkonu v stieniach alebo znečistení: Ak sú niektoré panely zatienené stromami, budovami alebo majú iné obmedzenia, optimizéry môžu pomôcť minimalizovať vplyv týchto obmedzení na celkový výkon systému.
 
Bezpečnostné a ochranné funkcie: Niektoré optimizéry majú zabudované funkcie na rýchlu detekciu a odstránenie prúdových nesprávností alebo požiarov, čo zvyšuje bezpečnosť solárnej inštalácie.
 
Integrácia so systémom sledovania: Optimizéry môžu byť integrované so systémami monitorovania, ktoré umožňujú vlastníkom sledovať výkon celej solárnej inštalácie.
 
Náklady a výhody: Optimizéry pridávajú k nákladom na solárnu inštaláciu, ale môžu zlepšiť celkový výkon a návratnosť investície, najmä v prípade, že sú niektoré panely vystavené zatieneniu alebo majú odlišné orientácie.
 
Optimizéry môžu byť užitočné vo väčších solárnych inštaláciách, kde sú rôzne faktory, ktoré môžu ovplyvniť výkon jednotlivých panelov. Pred rozhodnutím o ich inštalácii je však vhodné poradiť sa s odborníkom alebo inštalatérom solárnych systémov.
 

Tigo

Huawei

SolarEdge

Filter
Výkon
Výrobca
Cena